Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Urzędu Miasta Piły (Archiwum)
Bip - Strona główna

Rada Miasta

Urząd Miasta

Oświadczenia majątkowe

Załatwianie spraw w Urzędzie

Ogłoszenia i komunikaty »

Prawo lokalne

Przetargi na nieruchomości i ruchomości gminne

Konkursy ofert

Zagospodarowanie przestrzenne

Nabór na stanowiska

Jednostki organizacyjne

Jednostki pomocnicze-Osiedla »

Budżet i mienie Gminy

Raporty o stanie Gminy Piła »

Organizacje pozarządowe

Strategie i programy »

Ochrona środowiska

Informacja publiczna

Konsultacje z mieszkańcami »

Spisy Powszechne

Wybory Powszechne

Zgromadzenia publiczne

Działalność lobbingowa

Polityka prywatności »

Ochrona Danych Osobowych »

Elektroniczna Skrzynka Podawcza »

Dostępność

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych »

walidacja css walidacja html
Strona główna » Zamówienia publiczne » 26-ZP-2010

Zamówienia publiczne: 26-ZP-2010

26-ZP-2010

OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY
usługi / dostawy / roboty budowlane

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia z wolnej ręki – art. 67 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp

   
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I.1) NAZWA I ADRES: GMINA PIŁA, Pl. Staszica 10, 64-920 Piła
I.2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: administracja samorządowa
 
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OPIS
  BUDYNEK PO BYŁYM INTERNACIE ZESPOŁU SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH PRZY ULICY BOHATERÓW STALINGRADU 23 W PILE - PRZEBUDOWA I ADAPTACJA NA OBIEKT WIELOFUNKCYJNY roboty dodatkowe
  Opis przedmiotu zamówienia:
  1. roboty w branży budowlanej zgodnie z protokołem konieczności nr 1/11/2009 z dnia 27.11.2009 r. pkt 1-25
  2. roboty w branży elektrycznej – część I - administracyjna, biura i hotel pkt 1-6; część II - przedszkole pkt 1-3 protokołu konieczności nr 1/E z dnia 30.11.2009 r.
  3. roboty w branży sanitarnej – instalacje wod-kan – przedszkole pkt 1; instalacja wod-kan – pozostałe kondygnacje – pkt 2; instalacja co – przedszkole – pkt 3; instalacja co – pozostałe kondygnacje – pkt 4; instalacja wentylacji – pkt 5 protokołu konieczności nr 1/11/S z dnia 30.11.2009 r.
  Powody zastosowania trybu innego niż przetarg nieograniczony lub przetarg ograniczony:
dot. pkt. 1);
Wykonanie ww robót jest niezbędne i konieczne ze względu na właściwą i efektywną realizację przedsięwzięcia oraz w związku z koniecznością osiągnięcia celu określonego w dokumentacji projektowej. Ponadto z przyczyn technicznych i gospodarczych oddzielenie zamówienia dodatkowego wymagałoby poniesienia niewspółmiernie wysokich kosztów, a także od ich wykonania uzależnione jest prawidłowe funkcjonowanie przedmiotu zamówienia podstawowego.
 
Ad 1. W trakcie opracowywania dokumentacji projektowej nie było możliwości stwierdzenia i dokonania właściwej oceny stanu elementów konstrukcyjnych i wykończeniowych budynku. W konsekwencji kosztorys inwestorski nie obejmował swym zakresem całości robót koniecznych do wykonania. Dodatkowo należy wykonać skucie luźnych zwietrzałych i odspojonych (głuche) tynków, parapety lastrykowe zbrojone, okładziny ścienne i posadzkowe (różne rodzaje płytek ściennych), należy rozebrać stelaże stalowe wypełnione cegłą lub elementami dachówek i obłożone okładzinami ściennymi.
Na elewacji zewnętrznej należy skuć odstające (odparzone i odmrożone) tynki, uzupełnić ubytki cegieł oraz zamurować i naprawić wszelkie ubytki ścian konstrukcyjnych z wyrównaniem krzywizn ścian elewacji pod ocieplenie zasadnicze.
Ad 2. W związku z przebiegiem starych instalacji CO. oraz innych instalacji sanitarnych w murach konstrukcyjnych wraz z dociepleniem wełną oraz tekturą falistą należy wypełnić betonem konstrukcyjnym B-20 wszelkie ubytki (bruzdy) pionowe i poziome wraz z ich szalowaniem.
W miejscach przebiegu nowych ścianek działowych usytuowanych na stropie ceramicznym nie posiadającym dodatkowych żeber pod ścianki działowe w celu niedociągania stropów ceramicznych należy wykonać wzmocnienie dwuteownikiem NP-200 pod nowe ścianki działowe. W tym celu dwuteowniki NP-200 osadzić na poduszkach betonowych z betonu B-20 z obmurowaniem ich końcówek obustronnie oraz szpałdowaniem dwustronnie dwuteownika.
Ad 3-4. W miejscach usytuowania ścianek działowych z cegły gdzie nie było możliwości osadzenia wzmacniającego dwuteownika NP-200 zminusować z kosztorysu ofertowego wykonanie tych ścianek i zastąpić ściankami lżejszymi z K/G na stelażu metalowym. Wszelkie otwory w ścianach zarówno kominowe jak i inne należy zamurować cegłą pełną kl. 150, również należy skuć na ścianach podokiennych gr. 6,5 cm dwie warstwy supremy na zaprawie cementowej i zamurować wnęki podokienne w zależności od grubości murem z gazobetonu gr. 12 lub 24 cm.
Ad 5. Rozwiązania dotyczące wprowadzenia nowych belek stalowych podtrzymujących murowanie ściany kanałów wentylacyjnych. Układ ścian przy dobudowanej klatce schodowej – należy opracować układ otworowania w istniejących ścianach, w miejscach dobudowanej klatki schodowej wraz z elementami konstrukcyjnymi belek podtrzymującymi kanały wentylacyjne. Wykonać dwa wieńce pośrednie klatki schodowej nad parterem i pierwszym piętrem; wykonać zmiany rozmieszczenia kanałów wentylacji grawitacyjnej oraz przesunięcia drzwi klaki schodowej na poszczególnych kondygnacjach.
Ad 6. Ze względu na niemożliwość ustawienia rusztowania do prac elewacyjnych na istniejącej konstrukcji pawilonów parterowych należy wykonać konstrukcje wysuwnic z dwuteownika NP-300 w rozstawie rusztowania – konstrukcję wykonano jako wspornikową z elementami oporowo usztywniającymi dwuteowniki NP-200 oraz słupy stalowe zgodnie z projektem, co stanowi roboty dodatkowe których nie można było przewidzieć.
Ad 7. Istniejące lamperie olejne wykonane w technice tradycyjnej tzn. farba olejna dwu lub wielowarstwowa ułożona na podkładzie olejnym bardzo pracochłonnym do usunięcia, należy zlikwidować mechanicznie i zagruntować dwukrotnie wraz z zaprawą szczepną wysokiej jakości.
Przy skuwaniu tynków na elementach konstrukcyjnych (stare HEP-y na starej części na wszystkich kondygnacjach) należy wykonać obustronnie szpałdowanie ich cegłą pełną, gdyż stare szpałdowanie rozsypywało się i nie spełniało warunków wytrzymałości – było to konieczne w celu ułożenia w tych miejscach poziomów instalacji elektrycznych (p.poż.) poniżej tego należy wykonać otwory pod instalację wentylacji mechanicznej.
Ad 8-9. Po zdemontowaniu futryn drzwiowych i okiennych okazało się, że cegły w krawędziach murowane są na zaprawie wapiennej są luźne – zaprawa kruszy się – są znaczne ubytki na wysokościach krawędzi otworów na całej szerokości murów. Należy te elementy rozebrać i wykonać na nowo. Również przemurować drugą krawędź otworów drzwiowych ze względów konstrukcyjnych – konieczność poszerzenia istniejących otworów drzwiowych z wymiarów 0,91 m na 1,05 m, jest to konieczne ze względu na szerokości nowoprojektowanych otworów drzwiowych (ok. 83%).
Ad 10. W celu zachowania odpowiedniej wysokości wnęk podokiennych po skuciu zewnętrznej rolki okapowej należy uzupełnić podmurowanie tych ścian (bez zmniejszania wys. okien) cegłą pełną.
Ad 11. Przy poszerzaniu otworów jak w poz. 9. istniejące sklepienie Kleina przystosowane było do wymiarów 0,91 m. Przy zwiększaniu rozpiętości do 1,05 m przy niedostatecznym oparciu łęku należy skuć sklepienie i zastosować dwuteownik NP-140 długości 1,35 m w ścianach konstrukcyjnych w celu przeniesienia obciążeń. Ponadto w ścianach konstrukcyjnych warstwowych powyżej gr. 0,25 m umieścić dodatkowo wzmocnienia nadproży dwuteownikami NP-140.
Ad 12. Na sufitach i ścianach w ciągu okresu eksploatacji budynku znajduje się od kilku do kilkunastu warstw farby oraz tapet, które należy usunąć poprzez skrobanie mechaniczne i zmycie.
Ad 13. Po demontażu starych instalacji w ścianach oraz ich przejść w stropach należy uzupełnić zbrojenie otworów stalą, zalać betonem konstrukcyjnym wraz z szalowaniem otworów – stemple pojedyncze na całości obiektu na wszystkich kondygnacjach.
Ad 14. Istniejące stare kominy o gr. ścianek od 6,5 cm wymagają częściowego rozebrania i wykonania na nowo zgodnie z Warunkami Technicznymi. Należy również uzupełnić brakujące na parterze kominy a wykazane w dokumentacji technicznej.
Ad 15. Po demontażu grzejników należy usunąć wsporniki grzejnikowe i uchwyty górne dystansowe a powstałe po nich otwory należy zamurować i zatynkować tynkiem cementowo - wapiennym.
Ad 16. Należy wyciąć konstrukcję wzdłuż żeber konstrukcyjnych stropów na poszczególnych kondygnacjach (5 stropów) wprowadzić 2x2 dwuteowniki i pomiędzy nimi wykonać konstrukcję szybu windowego oraz uzupełnić strop płytą żelbetową opartą na górnych półkach dwuteowników.
Ad 17. W celu prawidłowego zakończenia krawędzi otworów zarówno okiennych i drzwiowych należy dodatkowo wkleić narożniki perforowane aluminiowe szerokości 25 mm na całości wewnątrz budynku /wnęki/.
Ad 18. Posadzki w pomieszczeniach i na hallu w celu nawiązania poziomem do okładzin (część posadzek poziomem jest wyżej posadowiona od klatki schodowej), należy skuć i ułożyć na nowo przy minimalnej grubości 4 cm. Posadzki poniżej poziomu klatki schodowej do 2 cm nie zachowają przy położeniu 2 cm warunków normowych, gdyż minimalna warstwa posadzki zbrojonej włóknami rozproszonymi winna wynosić 4 cm. Należy ujednolicić poziomy w całym budynku ze względu na przystosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych.
Ad 19. Po rozebraniu futryn drzwiowych drewnianych ujawniły się ich mocowania do dybli drewnianych wielkości 1 cegły (6 szt. na 1 otwór drzwiowy). Należy je wykuć i wmurować pojedyncze cegły. Powyższe prace występują na 5 kondygnacjach.
Ad 20. W przedmiarach Inwestorskich nie ujęto demontażu krat okiennych i drzwiowych na parterze i pierwszym piętrze obiektu. Należy je wykuć, uzupełnić miejsca wykucia cegłą pełną.
Ad 21. Istniejące stare gzymsy na elewacji (pasy okienne i międzyokienne) należy skuć na całości ze względu na zmianę elewacji.
Ad 22. Po skuciu luźnych tynków odkryto warstwę pylącego gruntu wapiennego, który nie stanowił warstwy szczepnej dla nowego tynku, należy tę warstwę zeszlifować mechanicznie oraz zmyć.
Ad 23. Wykonać dodatkowo nie ujęte w przedmiarach cementowe spadki okienne pod opierzenia parapetów z blachy stalowej ocynkowanej.
Ad 24. Ze względu na prawidłowe wykonanie izolacji pionowej ścian fundamentowych do głębokości 1 m zalegająca stara osypka należy wymienić na grunt piaszczysty II kat, ponieważ nie wolno izolacji z folii kubełkowej obsypywać gruntem z ostrymi elementami.
Ad 25. Dodatkowo należy wzmocnić więźbę dachową poprzez wymianę elementów krokwi koszowych narożnych murłat ze względu na daleko posuniętą korozję biologiczną drewna, wzmocnić krokwie nadbitkami oraz belki stropowe nad IV kondygnacją C 220 obustronnie. Po podstemplowaniu belek stropowych drewnianych należy rozebrać ściany szachulcowe (mur pruski) i w to miejsce wymurować ściany konstrukcyjne usztywnione wieńcem podłużnym żelbetowym. Odtworzyć istniejące w zabudowie szachulcowej otwory drzwiowe wraz z nadprożami w ścianach konstrukcyjnych.
 
dot. pkt. 2)
część I
ad.1) Kucie bruzd pod instalację elektryczną w części administracyjnej, biura, hotel wynikły z tego, że katalog norm zakłada kucie bruzd w pozycjach układania przewodów w rurkach ochronnych a nie przewiduje ich przy układaniu przewodów p/t do wypustów oświetleniowych i gniazd. Ponieważ tynki skuwane były tylko na ścianach korytarzy, aby ułożyć przewody w pomieszczeniach i na sufitach należało wykuć pod nie bruzdy.
ad.2) Przedmiar inwestorski przewidywał montaż 2 szt. gniazd TV w przedszkolu, wg projektu należy też doprowadzić instalację TV i zamontować gniazda w pom. 3.05, 5.04 i 5.05.
ad.3) Na I.p projekt elektryczny przewidywał zasilanie do 2 szt. neoluxów natomiast w branży sanitarnej występuje 6 szt. neoluxów. Uzupełnić projekt elektryczny o instalację wraz z zabezpieczeniem do brakujących neoluxów.
ad.4) Zasilanie dźwigu osobowego zostało zaprojektowane w uzupełnieniu do projektu jw. a na podstawie tego opracowania przygotowano przedmiar i wycenę tych robót.
ad.5) Wykonanie sterowania wentylatorem wyciągowym z Sali wielofunkcyjnej na III.p podyktowane jest tym, że wentylator ten współpracuje z centralą wentylacyjną umiejscowioną na poddaszu a powinna istnieć możliwość jej załączania również z Sali (świetlicy). Ponadto centrale wentylacyjne wyposażone są w skrzynkę sterującą z modułem sterującym centralą, natomiast nie są wyposażone w rozdzielnice zabezpieczające współpracujące z nią wentylatory (wyłącznik różnicowo-prądowy, stycznik, zabezpieczenie termiczne itp.). Na elementy te należało dodatkowo wykonać przedmiar i je wycenić.
ad.6) Demontaż starej i montaż nowej instalacji piorunochronnej na dachu został podyktowany tym, że po przystąpieniu do wymiany pokrycia dachowego okazało się, że uchwyty i zwody poziome na dachu są skorodowane, i nadają się tylko do wymiany. Pierwotnie wg przedmiaru miały być przełożone tylko zwody pionowe pod ocieplenie ze styropianu.
 
część II
ad.1) Kucie bruzd w części przedszkola (wyjaśnienie jak w ad.1).
ad.2) Zasilanie dźwigu towarowego (wyjaśnienie jak w ad.4). ad.3) Wykonanie sterowania wentylatorem wyciągowym z kuchni przedszkola podyktowane jest tym, że wentylator ten współpracuje z centralą wentylacyjną umiejscowioną w piwnicy (schron) a projekt przewiduje możliwość jej załączania również z kuchni. Ponieważ centrale wentylacyjne wyposażone są w skrzynkę sterującą z modułem sterującym centralą a nie są wyposażone w rozdzielnice zabezpieczające współpracujące z nią wentylatory (wyłącznik różnicowo-prądowy, stycznik, zabezpieczenie termiczne itp.). należało na te elementy dodatkowo wykonać przedmiar i je wycenić.
 
dot. pkt. 3
ad. 1-6 Zawory przelotowe na odejściach od pionów - brak w dokumentacji projektowej, rurociągi kanalizacyjne Æ 110 PVC, Æ50 PVC - brak w przedmiarach inwestorskich a zgodna z rzeczywistymi obmiarami; Rurociągi z rur polipropylenowych Æ20, Æ25, Æ 32 – dodatkowa ilość ze względu na brak w przedmiarach inwestorskich a zgodne z obmiarem rzeczywistym; Izolacja termiczna rurociągów wynika z dodatkowej ilości zainstalowanych przewodów; Otwór przy szybie windowym – należy wykuć i osadzić przewody wentylacyjne i dalej zamurować, zgodnie z zaleceniem rady budowy; Montaż dodatkowych kanałów wentylacyjnych - brak w przedmiarach inwestorskich, a obmiarem rzeczywistym; Zabudowa kanałów wentylacyjnych - wynika z braku w dokumentacji projektowej,
 
  Termin składania ofert: 2 marca 2010 r.
 
  Nazwa oraz adres wykonawcy, któremu Zamawiający zamierza udzielić zamówienia:
Przedsiębiorstwo Usług Specjalistycznych „SPADOCHRONIARZ”
mgr inż Waldemar Piotrowski
ul. Kamienna 40,
64-920 Piła

   

wstecz