Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Urzędu Miasta Piły (Archiwum)
Bip - Strona główna

Rada Miasta

Urząd Miasta

Oświadczenia majątkowe

Załatwianie spraw w Urzędzie

Ogłoszenia i komunikaty »

Prawo lokalne

Przetargi na nieruchomości i ruchomości gminne

Konkursy ofert

Zagospodarowanie przestrzenne

Nabór na stanowiska

Jednostki organizacyjne

Jednostki pomocnicze-Osiedla »

Budżet i mienie Gminy

Raporty o stanie Gminy Piła »

Organizacje pozarządowe

Strategie i programy »

Ochrona środowiska

Informacja publiczna

Konsultacje z mieszkańcami »

Spisy Powszechne

Wybory Powszechne

Zgromadzenia publiczne

Działalność lobbingowa

Polityka prywatności »

Ochrona Danych Osobowych »

Elektroniczna Skrzynka Podawcza »

Dostępność

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych »

walidacja css walidacja html
Strona główna » Wybory Samorządowe » Kom_KW_20100917uzup

Wybory Samorządowe: Kom_KW_20100917uzup

INFORMACJA
DODATKOWA KOMISARZA WYBORCZEGO W PILE

z dnia 17 września 2010 r.

o tworzeniu komitetów wyborczych dla wyboru organów samorządu terytorialnego
i zasadach przyjmowania zawiadomień o ich utworzeniu.

  1. Prawo zgłaszania list kandydatów na radnych oraz kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydenta miasta przysługuje wyłącznie komitetom wyborczym utworzonym przez podmioty określone w art. 64a Ordynacji wyborczej do rad gmin, powiatów i sejmików województw.

  2. Zasady tworzenia komitetów wyborczych określone są w przepisach art.64a – 64l ustawy z dnia 16.07.1998 r. Ordynacja wyborcza do rad gmin, powiatów i sejmików województw (tekst jedn. Dz.U. z 2003 r. Nr 159, poz.1574 ze zmianami).
    Szczegółowe wyjaśnienia w tej materii zawiera Informacja Państwowej Komisji Wyborczej o tworzeniu komitetów wyborczych dla wyborów do organów samorządu terytorialnego z dnia 7 września 2010 r., z którą wszyscy zainteresowani winni wnikliwie się zapoznać.

  3. Każdy komitet wyborczy niezależnie od zasięgu swego działania musi zawiadomić o swoim utworzeniu i zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych oraz kandydatów na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta – właściwy organ wyborczy tj. Państwową Komisję Wyborczą lub Komisarza Wyborczego.

  4. Komisarza Wyborczego w Pile zawiadamiają o swoim utworzeniu i zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych:

    • Komitety wyborcze utworzone przez stowarzyszenia lub organizacje społeczne mające zamiar zgłaszać kandydatów na radnych wyłącznie na obszarze jednego województwa, a których siedziba położona jest na obszarze właściwości terytorialnej Komisarza Wyborczego w Pile;
    • Komitety wyborcze wyborców, które zamierzają zgłaszać kandydatów na radnych wyłącznie na obszarze jednego województwa, a których siedziba położona jest na obszarze właściwości terytorialnej Komisarza Wyborczego w Pile.
    Zawiadomienie jest obligatoryjne dla wszystkich komitetów wyborczych wyborców niezależnie od tego w jakiej skali zamierzają zgłaszać kandydatów.

  5. Komisarz Wyborczy w Pile obejmuje zasięgiem swego działania 7 powiatów województwa wielkopolskiego. Są to powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, złotowski.

  6. Zawiadomień należy dokonywać od dnia ogłoszenia rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów o zarządzeniu wyborów do 50 dnia przed dniem wyborów. Uwzględniając, że 50. dzień przed dniem wyborów będzie wypadał w sobotę, to zgodnie z art. 205 ust.2 Ordynacji wyborczej zawiadomienie musi zostać złożone najpóźniej w dniu 4 października 2010 r. Termin ten jest nieprzekraczalny.

    Zawiadomienia przyjmowane będą w siedzibie Komisarza Wyborczego w Pile, która mieści się w Pile, Al. Niepodległości 33/35, pokój 34, w godzinach od 830 do 1615.
    Zawiadomienie może być przesłane pocztą, jednak o dochowaniu terminu decyduje data wpływu zawiadomienia do Komisarza, a nie data nadania przesyłki.
    Nie jest dopuszczalne wysyłanie zawiadomienia faxem lub drogą elektroniczną.

  7. Przy tworzeniu komitetów wyborczych i dokonywaniu zawiadomień należy wykorzystywać załączone do informacji wzory (są one przygotowane w oparciu o wzory opracowane przez Państwową Komisję Wyborczą). Dokumenty winny być wypełnione starannie, pismem czytelnym, wszystkie dane winny być naniesione precyzyjnie, bowiem nawet pomyłka w zakresie jednej liczby numeru PESEL uniemożliwi zarejestrowanie komitetu.
     

    1. Komplet dokumentów dot. tworzenia i zgłoszenia utworzenia komitetu wyborczego wyborców tylko w jednej gminie do 20 tys.:
      • zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego – zał. 1 do informacji Komisarza
      • oświadczenie o utworzeniu komitetu wyborczego - zał. 2 do informacji Komisarza
      • oświadczenie pełnomocnika wyborczego – zał. 7 do informacji Komisarza
      • oświadczenie o zapoznaniu się z treścią art. 64K – zał. 8 do informacji Komisarza
         
    2. Komplet dokumentów dot. tworzenia i zgłoszenia utworzenia komitetu wyborczego wyborców nie tylko w jednej gminie do 20 tys.:
      • zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego – zał. 1 do informacji Komisarza
      • oświadczenie o utworzeniu komitetu wyborczego - zał. 3 do informacji Komisarza
      • wykaz podpisów osób popierających utworzenie komitetu wyborczego – zał. 4 do informacji
      • oświadczenie pełnomocnika wyborczego – zał. 5 do informacji Komisarza
      • oświadczenie pełnomocnika finansowego – zał. 6 do informacji Komisarza
      • oświadczenie o zapoznaniu się z treścią art. 64K – zał. 8
         
    3. Komplet dokumentów dot. tworzenia i zgłoszenia utworzenia komitetu wyborczego stowarzyszenia lub innej organizacji społecznej:
      • zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego – zał. 9 do informacji Komisarza
      • oświadczenie pełnomocnika wyborczego – zał. 5 do informacji Komisarza
      • oświadczenie pełnomocnika finansowego – zał. 6 do informacji Komisarza

    Ponadto Krajowe Biuro Wyborcze przygotowało program ułatwiający sporządzenie dokumentów „zgłoszeniowych”. Jest on dostępny pod adresem:
    http://172.31.80.21/smd2010/str1.php
    Przy wykorzystaniu tego programu możliwe jest prawidłowe wypełnienie wymaganych dokumentów i ich wydrukowanie.

  8. Z uwagi na ustawowy wymóg aby nazwy komitetów wyborczych w sposób nie budzący wątpliwości odróżniały się od nazw innych komitetów, Komisarz Wyborczy zwraca uwagę osobom tworzącym komitety, aby decydując o nazwie unikały nazw powszechnie używanych np. KWW Nasza Gmina, bądź KWW Nasza Wieś, KWW Porozumienie, KWW Samorząd 2010. Powyższe często używane nazwy można zindywidualizować poprzez dodanie np. nazwy gminy. Ustalenie skrótu nazwy komitetu wyborczego winno nastąpić z dużą rozwagą. Skrót nazwy poza spełnieniem wymogów ustawowych winien przede wszystkim w sposób dostateczny pozwalać na identyfikację komitetu wyborczego, bowiem na urzędowych obwieszczeniach i na karcie do głosowania umieszczony będzie skrót nazwy komitetu wyborczego, a nie pełna nazwa.
    Komisarz Wyborczy zwraca uwagę, że po upływie terminu przyjmowania zawiadomień o utworzeniu komitetów wyborczych nie będzie możliwości zmiany ani nazwy ani skrótu nazwy komitetu wyborczego.

  9. Ze względu na krótki termin przyjmowania zawiadomień o utworzeniu komitetów wyborczych, Komisarz Wyborczy w Pile zwraca się do wszystkich osób zainteresowanych o szczególną staranność w wypełnieniu ustawowych wymogów.

 

  Komisarz Wyborczy
w Pile
  /-/ Anna Kulczewska-Garcia

Pliki do pobrania:

   

wstecz